Městská část Praha 4 propojila Nadaci Sirius a její projekt Patron dětí s dárci, kteří jsou ochotni přispět dětem ze sociálně a zdravotně znevýhodněných rodin. Projekt Patron dětí funguje již třetím rokem a nyní se zaměřil na akutní potřebu finanční pomoci rodinám, které se ocitli ve finanční tísni v důsledku pandemie COVID 19.

Konkrétní informace o tomto projektu, ale také návod, jak si lidé ohrožení finančními problémy mohou o pomoc zažádat, nebo jak naopak dárci mohou pomoci, najdete na webových stránkách Patrona dětí nebo je na požádání poskytne Petra Opočenská z Úřadu MČ Praha 4 (telefon 261 192 336).

„Opatření proti šíření nákazy novým koronavirem způsobila některým rodinám finanční problémy, proto jsme se rozhodli podporovat solidaritu lidí k lidem. Nadace Siruis, která umí najít rodiny, které pomoc potřebují, i dárce, kteří jsou ochotni ji poskytnout, a to nanejvýš transparentním způsobem,“ uvedl místostarosta pro sociální, zdravotní a rodinnou politiku Josef Svoboda.

15. 6. 2020