Nově s účinností od 1.9.2024 dochází k rozšíření možného osvobození o rodiny pobírající přídavek na dítě. O osvobození bude možné žádat od začátku školního roku 2024/25, tzn. od 1.9.2024, pokud zákonný zástupce prokáže řediteli školy, že pobírá přídavky na dítě. Tuto skutečnost prokáže zákonný zástupce „Oznámením o přiznání dávky státní sociální podpory – přídavek na dítě“.

Pokud přídavek na dítě nemáte vyřízený, požádejte na úřadu práce, či on  line: jenda.mpsv.cz.

Osvobození od úplaty může ředitelka školy udělit na celý školní rok s povinností rodiče oznámit případnou změnu v průběhuh roku.

Tuto informaci oznamujeme s předstihem, abyste oznámení či potvrzení o přiznání dávky – přídavklu na dítě, doručili do MŠ nejpozději na začátku září 2024.