Mateřská škola Na Chodovci je samostatná veřejná instituce pro předškolní děti od tří let do povinné školní docházky. Jako mateřská škola je důležitou součástí předškolní výchovy a je povinná pro děti od 5 let, které neabsolvují předškolní vzdělávání jinou formou. Děti se u nás učí základům sociálního chování a připravují se na vstup do školy. Pod vedením kvalifikovaných pedagogů se učí spolupracovat s ostatními dětmi, rozvíjet gramotnosti, schopnosti a dovednosti, hrát si, zpívat, tvořit a poznávat svět kolem sebe. V naší mateřské škole provádíme kontinuální individuální diagnostiku dětí pro jejich systémovou podporu.

Mateřská škola se nachází v klidném prostředí sídlištní výstavby z počátku 60. let minulého století v Praze 4 na Spořilově. Je obklopena zelení, leží v bezprostřední blízkosti sadu Třešňovka ve vnitrobloku stranou od hlavní ulice Na Chodovci. Hlavní vstup do objektu je z ulice Měchenická.

Provoz školy byl zahájen v roce 1960. Během let 2004 až 2010 prošla škola včetně zahrady postupně rozsáhlou rekonstrukcí. Škola je pavilonového typu a je koncipována jako čtyřtřídní. Všechny třídy jsou zpravidla věkově homogenní.

Nedaleko mateřské školy je konečná stanice tramvaje č. 11 umožňující rychlé dopravní spojení s Michlí a Nuslemi. Autobusová spojení městských linek č. 118, 121, 135, 136, 170, 203, 213 umožňují spojení k metru.

Vnitřní uspořádání mateřské školy

Mateřskou školu Na Chodovci tvoří dva jednopatrové učební pavilony A a B a hospodářský pavilon C, které jsou vzájemně propojeny proskleným a vytápěným koridorem.
V každém učebním pavilonu jsou dvě třídy s možností umístění dětí v počtu podle aktuálně platných právních předpisů.
V hospodářském pavilonu je umístěna školní jídelna a kanceláře vedení školy.

Učební pavilon A je určen třídám Žlutý a Modrý vitamínek. Učební pavilon B je určen třídám Zelený a Červený vitamínek. V přízemí této budovy je zřízena společná jídelna s výdejnou jídel pro dětí a zaměstnance školy.

Na budovu MŠ bezprostředně navazuje zahrada. Její vybavení umožňuje v teplých měsících osvěžení pod mlhovištěm; zahrnuje dětské hřiště s jednoduchými prvky, dvě pískoviště, velké hřiště s umělým povrchem, lanové prvky, enviromentální koutek či sportovní prvky pro cvičení rovnováhy. Části zahrady jsou propojeny chodníčky z dlažby.

Všechny venkovní a vnitřní prostory splňují bezpečnostní a hygienické normy.

Kdy máme otevřeno

Služby naší mateřské školy můžete využívat od pondělí do pátku vždy od 7:00 do 17:00 hodin.

Děti si můžete vyzvedávat od 11:45 do 12:30 hodin a od 14:15 do 17:00 hodin. Individuální odchody a příchody lze domluvit s učitelkou ve třídě.